Football: Friday playoff results and the updated schedule

Football: Friday playoff results and the updated schedule

Friday, 8 November

CITY

The first round, Friday

SECTION I

Eagle Rock 26, Sylmar 13

Locke 21, Granada Hills 20

Grant 38, Fairfax 34

El Camino Real 21, Dorsey 8

Venice 42, Bell 7

Westchester 54, Arleta 35

Los Angeles Roosevelt 21, Cleveland 19

Reseda 40, South Gate 0

SECTION II

Franklin 49, Verdugo Hills 7

Los Angeles Marshall 16, Chatsworth 7

Los Angeles Wilson 33, South East 12

Jefferson 39, Los Angeles Hamilton 13

Arts Manual 54, Monroe 0

Granada Hills Kennedy 27, University of Los Angeles 13

Chavez 39, Torres 28

Canoga Park 35, Fremont 0

SECTION III

Marquez 35, Rivera 7

Legacy 44, Hawkins 0

Panorama 28, Mendez 14

Washington 60, Los Angeles 12

Lincoln 42, Contreras 0

Bernstein 50, Los Angeles Jordan 0

Sun Valley Poly 47, Angelou 20

Gardena 40, Hollywood 0

DEPARTMENT OF SOUTHERN

The first round, Friday

SECTION 2

Sierra Canyon 35, Santa Margarita 21

Vista Murrieta 24, Sherman Oaks Notre Dame 21

Poly Long Beach 27, Lutheran Orange 24 (OT)

Rancho Cucamonga 49, Glen Murrieta 14

Chaminade 46, Norco 44

Upland 27, Christian Oaks 17

Rancho Verde 26, Gardena Serra 20 (OT)

San Clemente 17, Valencia 7

SECTION 3

Corona del Mar 49, Corona Santiago 0

Cajon 42, St Francis 14

Tesoro 28, Cathedral 6

Alemany 39, Paraclete 34

La Habra 42, Capistrano Valley 3

Edison 42, Heritage 27

Lawndale 27, Los Alamitos 21

Grace Brethren 42, Westlake 38

SECTION 4

Figure 60, El Toro 10

Hart 34, Chaparral 23

San Juan Hills 39, Murrieta Mesa 25

Loyola 7, Palos Verdes 0

Villa Park 39, Oakdale 8

Downey 12, La Mirada 7

Camarillo 34, Damien 28

SECTION 5

Culver City 34, Bishop of Diego 6

Chino Hills 42, Mayfair 12

St. Paul 38, El Modena 0

Yorba Linda 28, Citrus Hill 0

Glendora 49, Lompoc 17

Etiwanda 35, Diamond Ranch 28

Aquinas 20, Oak Hills 7

Oxnard 40, St. Bonaventure 13

SECTION 6

Ayala 42, Los Osos 28

Crespi 49, Dos Pueblos 14

Citrus Valley 55. Silverado 21

Oxnard Pacifica 35, Mira Costa 10

La Serna 56, Warren 29

Los Altos 17, St. Helens Margaret's 7

San Jacinto 28, Apple Valley 21

Kaiser 16, Redondo 3

SECTION 7

Serrano 23, Canyon Country Canyon 7

Burbank 40, Don Lugo 20

Ventura 38, Northview 35

Cypress 35, Huntington Beach 8

Temecula Valley 38, Placentia Valencia 0

Carter 58, Elsinore 54

West Farm 35, Greenhill 6

Long Beach Wilson 54, Fullerton 0

SECTION 8

Sunny Hills 21, Tustin 14

Riverside Notre Dame 21, Great Terrace 14

Trabuco Hills 24, Garden Grove Pacifica 10

San Gorgonio 25, Anaheim Canyon 21

Palmdale 18, Garden Grove 0

Aliso Niguel 21, Santa Ana 6

Desert Palm 34, Temescal Canyon 14

Santa Barbara 44, Gahr 0

SECTION 9

Foothill 45, Troy 7

San Dimas 49, La Salle 20

North Torrance 42, El Dorado 0

Palm Springs 51, Hillcrest 29

Monrovia 41, Santa Fe 0

Newport Harbor 35, St. Anthony 32

Lakewood 35, Brea Olinda 34

Highland 58, Bonita 28

SECTION 10

Valley Crescenta 20, Peninsula 11

Eisenhower 48, Big Bear 17

Katella 14, Summit 12

Segerstrom 52, Pomona 14

Riverside North 33, Montebello 7

Orange 48, San Marino 7

Valley Simi 37, West 32

Norte Vista 46, Rancho Mirage 20

SECTION 11

Linfield Christian 47, Beaumont 42

Pasadena 47, Cerritos Valley Christian 31

Chaffey 22, Claremont 20

Sea 21, Brentwood 6

El Rancho 29, Compton 9

Hemet 48, Arroyo 20

Ontario Christian 41, Poly Riverside 14

Marina 42, Laguna Hills 8

SECTION 12

El Monte 60, Ocean View 21

Nordhoff 56, Glenn 24

Jurupa Hills 42, Coachella Valley 20

Rio Hondo Prep 41, Northwood 22

Moreno Valley 41, Artesia 14

Adelanto 41, Ontario 0

Orange Vista 35, Yucca Valley 14

Oak Park 45, Maranagh 13

SECTION 13

Alhambra 49, Diamond Bar 21

Santa Ana Calvary Chapel 28, Santa Ana Valley 20

Cantwell-Sacred Heart 31, Way of the World 22

Ramona 35, Rosemead 28

Fillmore 47, South Pasadena 27

Esperanza 45, Rancho Alamitos 13

Santa Monica 23, St. Bernard 0

Inglewood 49, Prohibition 2

SECTION 14

St. Pius X-St. Matthias 41, Garden Grove Santiago 10

Ganesha 71, Workman 43

Mary Star 47, Fairmont Prep 6

Vista del Lago 55, Foundations Christian 7

Portola 33, Christian Capistrano Valley 19

Sierra Vista 68, Riverside Prep 0

8 MAN

DEPARTMENT OF SOUTHERN

The first round, Friday

Windward 64, Blair 0

Moreno County Riverside Education Academy 38, Avalon 22

Flintridge Prep 56, Academy PAL 6

Baptism Faith 60, Milk 14

Sage Hill 57, San Jacinto Valley Academy 22

Thacher 67, The Coast Union 29

Chadwick 50, Santa Clara 7

SECTION 2

The first round, Friday

Indian Noli 62, California Lutheran 32

Baptist Lancaster 68, Christian Lighthouse 27

CITY BALL MEMBER

OPEN DIVISION

Central Quarters, Friday, 7 m.m.

# 8 Carson (2-8) at # 1 San Pedro (9-1)

# 5 Garfield (8-2) at # 4 Birmingham (5-4)

# 6 Palisades (9-1) at # 3 Wilmington Baning (4-4)

# 7 Crenshaw (7-2) at # 2 San Fernando (9-0)

SECTION I

Central Quarters, Friday, 7 m.m.

# 9 Locke (7-4) at # 1 Eagle Rock (8-3)

# 12 Grant (8-3) at # 4 El Camino Real (6-4)

# 6 Westchester (6-4) at # 3 Venice (7-4)

# 7 Los Angeles Roosevelt (8-3) at # 2 Reseda (7-3)

SECTION II

Central Quarters, Friday, 7 m.m.

# 9 Los Angeles Marshall (4-7) at # 1 Franklin (9-2)

# 5 Los Angeles Wilson (4-7) by # 4 Jefferson (8-3)

# 6 Granada Hills Kennedy (6-4) at # 3 Arts Arts (10-1)

# 7 Chavez (6-4) at # 2 Park Canoga (9-2)

SECTION III

Central Quarters, Friday, 7 m.m.

# 8 Heritage (4-7) at # 1 Marquez (11-0)

# 5 Panorama (6-5) with # 4 Washington (9-2)

# 6 Bernstein (7-4) at # 3 Lincoln (9-2)

# 7 Sun Valley Poly (6-5) at # 2 Gardena (7-4)

OIL-MAN

Central Quarters, Friday, 7 m.m.

# 8 Discovery (1-2) # 1 Animo Robinson (8-1)

# 5 USC Hybrid (3-5) at # 4 New University Park Designs (2-5)

# 6 Sun Valley (2-5) at # 3 North Valley Military Institute (6-2)

# 7 Dymally (0-9) at # 2 Fulton (7-1)

Notes: Quarter limits in each section, November 15, 7 p.m; semifinals in each division, November 22, 7 p.m. Championships, 29-30 November at El Camino College (TV schedule).

DEPARTMENT OF SOUTHERN DEPARTMENT

SECTION 1

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Bishop Amat (9-1) at # 1 Mater Dei (10-0) t

Servite (7-3) at # 4 Mission Viejo (10-0)

JSerra (6-4) at # 3 Corona Centennial (8-2), 7 p.m.

Calabasas (7-2) at # 2 St. John Bosco (9-1), 7 p.m.

SECTION 2

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Vista Murrieta (8-3) by # 1 Sierra Canyon (10-1)

Poly Long Beach (8-3) by # 4 Rancho Cucamonga (8-3)

Upland (6-5) on Chaminade (6-5)

Rancho Verde (10-1) at # 2 San Clemente (9-2)

SECTION 3

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Cajon (9-2) at # 1 Corona del Mar (10-0)

Tesoro (9-2) by # 4 Alemany (8-2)

Edison (8-3) by # 3 La Habra (9-2)

Lawndale (9-2) at # 2 Grace Brethren (10-1)

SECTION 4

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Paramount (10-1) by Eastvale Roosevelt (5-6)

Hart (7-4) by # 4 San Juan Hills (8-3) t

Villa Park (6-5) at Loyola (4-6)

# 2 Camarillo (10-1) by Downey (5-6)

SECTION 5

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Culver City (11-0) at Chino Hills (6-5) t

St. Paul (10-1) at # 4 Yorba Linda (10-1)

# 3 Glendora (10-1) by Etiwanda (6-5)

# 2 Oxnard (10-1) with Aquinas (9-2)

SECTION 6

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Crespi (7-4) by # 1 Ayala (11-0)

Citrus Valley (10-1) at # 4 Oxnard Pacifica (10-1)

# 3 La Serna (11-0) at Los Altos (9-2)

# 2 Kaiser (11-0) at San Jacinto (9-2)

SECTION 7

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Serrano (11-0) with Burbank (5-6)

# 4 Cypress (11-0) by Ventura (6-5)

# 3 Temecula Valley (9-2) with Carter (6-5)

# 2 Long Beach Wilson (10-1) at the West Farm (9-2)

SECTION 8

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Riverside Notre Dame (7-4) at # 1 Sunny Hill (9-2)

Trabuco Hills (7-4) at # 4 San Gorgonio (9-2) t

# 3 Palmdale (10-1) by Aliso Niguel (8-3)

# 2 Santa Barbara (9-2) at Desert Palm (8-3)

SECTION 9

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Foothill (11-0) at San Dimas (10-1)

Torrance North (9-2) at # 4 Palm Springs (7-4) t

# 3 Monrovia (10-1) at Newport Harbor (8-3)

Highland (8-3) at Lakewood (5-6) t

SECTION 10

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Crescenta Valley (11-0) at Eisenhower (7-4)

Katella (10-1) at # 4 Segerstrom (10-1)

Orange (10-1) at # 3 Riverside North (10-1)

# 2 Norte Vista (10-1) at Glen Simi (8-3)

SECTION 11

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Linfield Christian (8-3) at Pasadena (7-3)

Chaffey (10-1) at # 4 Muir (9-2)

# 3 El Rancho (9-2) at Hemet (7-4)

Ontario Christian (9-2) at # 2 Marina (9-2)

SECTION 12

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

Nordhoff (7-3) at # 1 El Monte (11-0)

# 4 Rio Hondo Prep (9-0) by Jurupa Hills (10-1)

# 3 Moreno Valley (10-1) by Adelanto (9-2)

# 2 Oak Park (11-0) with Orange Vista (8-3) t

SECTION 13

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 Alhambra (11-0) at Santa Ana Calvary Church (9-2)

Cantwell's Holy Heart (8-3) at # 4 Ramona (9-2)

# 3 Fillmore (8-1) by Esperanza (7-4)

# 2 Inglewood (11-0) at Santa Monica (7-4)

SECTION 14

Quarters, Friday, 7 or 7:30 pm

# 1 St. Pius X-St. Matthias (10-0) by Ganesha (9-2)

Mary Star (9-2) at # 4 Vista del Lago (9-2)

# 3 Portola (10-1) by Classical / South Torrance winner

Loara (9-2) at # 2 Sierra Vista (6-5)

Notes: Semifinals, November 22. Championships, 29 November.

DEPARTMENT OF SOUTHERN 8 PATIENTS PLAYOFF MANAGEMENT COMMITTEES

SECTION 1

Central Quarters, Friday or Saturday (November 15 or 16)

# 1 Windward (8-0) at Cois Moreno County Education Academy Moreno (6-4)

Cate at # 4 Flintridge Prep (8-2) OR # 4 Preppridge Prep (8-2) at Downey Calvary Chapel

# 3 Baptist Faith (7-2) at Sage Hill (9-1)

Thacher (4-3) at # 2 Chadwick (9-1) t

SECTION 2

Central Quarters, Friday or Saturday (November 15 or 16)

Winner Christian Maria Maria Valley / Beacon Hill at # 1 Bloomington Christian (7-1)

Indian Noli (6-3) with # 4 Sage Oak (5-3)

Cuyama Valley / Calvary Baptist Winner at # 3 Hillcrest Christian (7-1)

Prepare St. Michael at # 2 Lancaster Baptist (6-2) OR at # 2 Lancaster Baptist (6-2) at CSDR

Notes: Semifinals, November 22-23. Championships, 29 November.

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.