High school sports Oklahoma: 2019 college signed list

TJ Rolf Edmond North signs her letter of intent to play soccer on Christian Christian University in February. [Photo by Chris Landsberger/The Oklahoman]
TJ Rolf Edmond North signs her letter of intent to play soccer on Christian Christian University in February. [Photo by Chris Landsberger/The Oklahoman]

Baseball

Ash Tyler, Sand Springs (Eastern) t

Kyle Bass, Bixby (NOC-Enid)

Connor Beichler, Owasso (OU)

Jake Bennett, Bixby (OU)

Geovanni Blackshaw, Jenks (NOC-Tonkawa)

Jaden Bray, Jenks (Connors Street)

Creighton Bugg, Kingfisher (NOC-Tonkawa)

Josh Bumgarner, Duncan (NOC-Tonkawa)

Jaedon Campbell, Pryor (East)

Cody Carlton, Tuttle (Cowley)

Caleb Case, Stillwater (Cowley)

Toby Cearley, Grove (Label CC)

Cameron Clemons, Sand Springs (NSU) t

Cade Coble, Grove (North Arkansas)

Jordan Coffey, Fia Creek (NOC-Enid)

Gus Collins, Pryor (Arkansas)

Bryce Crawford, Dale (Redlands) t

Malone Cunningham, Broken Arrow (Pratt CC)

Kale Davis, Westmoore (OSU)

Cayden Diccion, Piedmont (Hesston)

James Dunlap, Tulsa Kelley (Wichita Street)

Manny Duran, Broken Arrow (Seminole St.)

Jacob Ellis, Piedmont (NOC-Tonkawa)

Parker Ellis, Moore (Christian Southwestern)

Brandon Eropkin, Shawnee (NOC-Enid)

Jase Farmer, Jones (Seminole Street)

Cole Fletcher, Granite (Seminole Street)

Jarett Gage, Pryor (East)

Gage Gaunt, Clinton (OSU)

Logan Glass, Mustang (Kansas)

Callen Golloway, Blanchard (Seminole Street)

Zach Goodwin, Kingfisher

Bryce Greene, Choctaw (Christian Southwestern)

Trent Harrison, Pryor (East)

Chatroulette Hayes, Grove (Arkansas-Pine Bluff) t

Carter Hines, Edmond North (WOSC)

Rylee Holmes, Kingston (Redlands)

Max Huffling, Deer Creek (Lamar CC)

Cayleb Hunter, Chickasha (USAO)

Caleb Issacs, Edmond North (WOSC)

Jack Kiker, Blanchard (NOC-Tonkawa)

Nolan Koon, Yukon (Connors Street)

Carter LaValley, Carl Albert (Seminole Street)

Brandon Lee, Bixby (Murray Street)

Jacob Loflin, Mount St. Mary (OU)

Riley Lowry, Mount St. Mary (Cowley)

Ben Lykes, Deer Creek (Kansas Wesleyan)

Kaden Marshall, Deer Creek (East)

Trevor Martin, Owasso (Seminole Street)

Jackson Meyer, Stillwater (Coffeyville)

Cole Miller, Stillwater (Cowley)

John David Miller, Sand Springs (East)

Payton Miller, Blanchard (OU)

Joey Morrow, Owasso (NOC-Enid)

Bryce Osmond, Jenks (OSU)

Caden Pogue, Stillwater (Hutchinson)

Colby Reed, Blanchard (NOC-Tonkawa)

Janson Reeder, Edmond North (Cowley)

Trent Ritter, Bixby (NOC-Enid)

Jackie Robinson, Edmond North (NOC-Tonkawa)

Jared Rogers, Dale (East)

Parkland Rowland, Tulsa Kelley (Arkansas Street) t

Logan Rutledge, Kingfisher (NOC-Enid)

David Sandlin, Owasso (East)

Cale Savage, Sand Springs (NOC-Enid)

Nick Sizemore, Pryor (East)

Dalton Smith, Norman North (NSU)

Hayden Tallman, Owasso (UCO)

Cameron Thompson, Owasso (OSU)

Sam Thompson, Owasso (TCU)

Dylan Turner, Silo (NOC-Enid)

Matt Turpen, Owasso (OCU)

Kanton Washington, Gore (William Penn)

Cal Watkins, Sand Springs (Seminole Street)

Creed Watkins, Duncan (Seminole Street)

Chance Westervelt, Westmoore (Cowley)

Kyler Williams, Canute (Tabor College)

Matt Wilson, Moore (Christian Southwestern)

Wimmer Bray, Yukon (South Carolina) t

Boys' basketball

Kalib Boone, Tulsa Memorial (OSU)

Keylan Boone, Tulsa Memorial (OSU)

Julian Cockrell, Tulsa Memorial (NOC-Enid)

Josh Crutchfield, North North (NOC-Enid)

Jacob Germany, Kingston (UTSA)

Antonio Gordon, Lawton Eisenhower (Kansas Street)

Gabe Gouge, Dale (Bacone)

Trey Green, Kingfisher (OBU)

Dylan Hahn, Piedmont (Kansas Wesleyan)

Kellen Hines, Fort Cobb-Broxton (SWOSU)

Andrew Keathley, Coweta (NWOSU)

Shemar Smith, Norman North (UCO)

Jett Sternberger, Kingsfisher (Rogers Street)

Drew Tennial, Edmond Memorial (Texas St.)

Basketball girls

Avery Allen, Owasso (UCO)

Hailey Andrzejewski, Piedmont (Allen CC)

Taylor Anglen, Skiatook (Cowley)

Caitlin Bailey, Luther (NOC-Tonkawa)

Madison Birnbaum, Ponca City (Newman)

Hannah Boyett, Muldrow (Arkansas-Fort Smith)

Madison Chambers, Muldrow (OBU)

Crawford Regan, Piedmont (SWOSU)

Katelyn Crosthwait, Washington (Rice)

Gabby Cummins, Elgin (USAO)

Izzy Cummins, Elgin (USAO)

Taylor Dement, Sapulpa (UCO)

Jacie Evans, Norman North (Harding)

Madison Factor, Sasakwa (Bacone) #

Lauren Fields, Shawnee (California) t

Miranda Givens, Broken Arrow (Butler)

Karly Gore, Seiling (ORU)

Macy Gore, Seiling (ORU)

Gabby Gregory, Holland Hall (OU)

Maddie Harelson, Davenport (UCO)

Description Tiera Haywood, Mustang (Quinnipiac)

Kamri Heath, North Edmond (Air Force)

Destiny Johnson, Sand Springs (Tulsa)

Kryslyn Jones, Edmond Santa Fe (Seminole Street)

Holly Kersgieter, Sand Springs (Kansas)

Alayzha Knapp, Tulsa Union (Arkansas-Little Rock)

Jaci Littell, Stillwater (UCO)

Turner Mattingly, Norman (Baker)

Karley Miller, Oklahoma Christian Academy (Cameron)

Morgan Miller, Hammon (SNU) #

Sadie Moyer, Tulsa Union (Texas Woman's) t

Myles Silvers, Bixby (NEO)

Keira Neal, Edmond Santa Fe (Texas North)

Jalei Oglesby, Howe (Arkansas Tech)

Idalis Ortiz, Tulsa Union (Arkansas-Fort Smith)

Cassie Manning, Glencoe (NOC-Tonkawa)

Kami Porter, Woodward (Cameron)

Ginger Reece, Lawton Eisenhower (Arkansas)

Isabella Regalado, Sand Springs (NSU)

Lauren Reither, Putnam City (Fort Hays Street)

Payton Row, Sulfur (Redlands)

Carli Sadler, Ripley (NOC-Tonkawa)

Belgium, Bixby (Central Missouri) t

Christina Shadid, Norman (St. Mary, Kansas)

Melissa Southard, Elk City (OBU)

Thomas DeesAsia, Sapulpa (Alabama A&M)

Tayshia Twitty, Norman (Bacone)

Rylie Watson, Jenks (OCU)

Jená Williams, Bartlesville (Nevada)

Bowling

Trey Maloy, Mount St. Mary (Newman)

Kristin Yates, Yukon (Oklahoma Christian)

Boys Cross / Field and Park Cross

Colten Brown, Boise City (Oklahoma Christian)

Steven Clark, Deer Creek (OBU)

Tyler Davis, Tulsa Union (Harding)

Ethan Fogarty, Midwest City (Lyon College)

Trevor Pendergraft, Owasso (Pittsburg Street)

Tristen Robb, Westmoore (UCO)

Anthony Riley, Westmoore (Tennessee)

Keith Smith, Broken Arrow (UCO)

Maguie Sole, Deer Creek (Butler CC)

Chase Waterhouse, Marietta (OCU)

Paul Welch, Piedmont (OCU)

Preston Whisenhunt, Marietta (Nicholls Street)

Country / Witch and Girls Field

Madison Altom, Westmoore (OCU)

Kelsie Begansky, Edmond North (UCO)

Katie Booth, Owasso (North Texas)

Maya Boschee, Owasso (Tulsa)

Tahlor Brown, North Edmond (OBU)

Crislyn Cole, Edmond Memorial (Oklahoma Christian)

Day Shelbi, Broken Arrow (Pittsburg Street)

Rachel Hamel, Mustang (Tulsa)

Brianna Hays, Broken Arrow (Tulsa)

Alysheia Joseph, Edmond Memorial (Illinois Street) t

Jayden Lazzari, Mount St. Mary (OCU)

Analya Miller, Southmoore (Pittsburg Street)

Anna Mitchell, Edmond Memorial (OCU)

Shekinah Oloyede, Edmond Memorial (Colorado College)

Kaylee Rampey, Edmond Memorial (Abilene Christian)

Maddie St. Cyr, Cruidín (OBU)

Ashley Wyatt, Broken Arrow (Rogers Street)

Briley Yunker, Chisholm (NWOSU)

Equestrian

Gentry Cherry, Guthrie (OSU)

Rosella Roberson, Wayne (OSU)

Football

Jalen Allen, Locust Grove (NEO)

Tyler Anderson, Stilwell (SNU)

Zac Anderson, Eufaula (NSU)

Arich Ansley, Putnam West (Emporia St.)

Zack Appiah, Edmond Memorial (OSU) *

Marche Ashford, Cascia Hall (Morningside)

TJ Austin, Beggs (NEO)

Jamaree Ayers, Del City (SWOSU)

Chester Baah, Tulsa Edison (Tulsa)

Johnathon Babineaux, Duncan (SNU)

Aerrington Baker, Seminole (SWOSU)

Caleb Baker, Southmoore (SNU)

Clayton Barbour, Bixby (Evangel)

Jack Barkley, Tulsa Kelley (Pittsburg Street)

Quentin Barnes, Tulsa Union (ECU)

Ashton Bartholomew, Wagoner (NEO)

Pearson Bash, Lincoln Christian (NEO)

Bates Caleb, Locust Grove (SNU)

Kyle Baugh, Talihina (Baptist Houston)

Adan Becerra, Jay (NEO)

Hector Becerra, Lawton (UCO)

Leontez Bethany, Douglass (UCO)

Kooper Boatwright, Alex (SNU)

Landon Bolf, Mustang (Emporia St.)

Grayson Boomer, Collinsville (OSU)

Darius Boone Jr., Tulsa Union (Eastern Michigan) t

Dane Boswell, Victory Christian (Evangel)

Hunter Bowers, Crescent (OSU) *

Luis Boyzo, Owasso (South West Baptist)

Deontei Braggs, Spiro (Emporia Street)

Austin Brandley, Thomas (SWOSU)

Devin Brill, Choctaw (SWOSU)

Alijah Brison, Millwood (SWOSU)

JT Bristow, Sand Springs (Lyon)

Donald Broadnex Jr., Tulsa Washington (SEOSU)

Antajuan Brown, Putnam North (SWOSU)

Carson Brown, Kellyville (NSU)

Jayden Brown, Choctaw (NSU)

Jacob Bruce, Hulbert (NEO)

Michael Bruner, Ardmore (SNU)

Brayden Bryant, Ardmore (NEO)

Isaac Bryant, Talihina (SEOSU)

Nate Bryant, Stigler (NEO)

Dylan Buchheit, Moore (UCO)

Burnett Rey, Santa Fe Edmond (Houston Baptist)

Logun Burnham, Kingfisher (SWOSU)

Kaleb Butler, Hilldale (OBU)

Daxton Byers, Deer Creek (North Texas)

Conner Carey, Heritage Hall (Air Force) t

Cade Cavender, Bixby (OSU) *

Gavin Chalk, Tulsa Washington (SWOSU)

Calvin Chapman, Bristow (Mac Pherson)

T.J. Chase, Blanchard (OBU)

Quintevin Cherry, Broken Arrow (PR Independence)

Valek Cisneros, Clinton (OSU) *

Jacob Clark, Westmoore (UCO)

Toby Clark, Holland Hall (Washington, St. Louis)

Julian Clarke, Jenks (NSU)

Collin Clay, Putnam City (Arkansas) t

Baylor Christy, Beggs (Missouri St.)

Preston Colbert, Midwest City (Cornell)

Chase Coleman, Millwood (Langston)

Derek Coleman, Lawton Eisenhower (NSU)

Colton Colier, Broken Arrow (NEO)

Comion Jaion, Norman North (NWOSU)

Daniel Contreras, Frederick (NWOSU)

Lucas Contreras, Empire (SNU)

Micajah Cooper, Choctaw (Langston)

Cortes Noah, Broken Arrow (NEO)

Ian Corwin, Jenks (Drake)

Chris Coulter, Wagoner (NEO)

Ian Cox, Ringling (NEO)

Jadley Cox, Dickson (SNU)

Cole Crosswhite, Kingfisher (ECU)

Eric Crumb, Tulsa East Central (Dodge CC CC)

Tyler Crump, Norman (OBU)

Beau Curry, Vinita (NSU)

KeraVon Curry, John Marshall (ECU)

Anthony Davis, Carl Albert (UCO)

Coby Davis, Stroud (ECU)

Miles Davis, Lawton (ECU)

Dixon House, Oologah (Pittsburg Street)

Colton Dodd, Enid (Emporia St.)

Dylan's Dollar, Guthrie (NEO)

Brandon Eckert, Thomas (SWOSU)

Brock Eltiste, Southmoore (SNU)

Dontez Fagan, Millwood (UCO)

Eric Farbes, Wagoner (Southwestern, Kan.)

Darrien Farmer, Mustang (SNU)

Alex Felkins, Holland Hall (Columbia)

Kaleb Fellers, Oklahoma Christian Academy (NSU) t

Kaysen Fisher, Mount St. Mary (NEO)

Jayden Flynn, Watonga (NWOSU)

Trace Ford, Santa Fe Edmond (OSU)

Jack Foreman, Del City (NEO)

Jeff Foreman, Del City (Arkansas Street)

Jake Foster, Pauls Valley (ECU)

Kyle Foster, Rush Springs (ECU) ^

Kale Fouts, Yukon (SNU)

Jacob Fuller, Union of Tulsa (OBU)

Tye Gilbert, Choctaw (SWOSU)

Preston Glover, Sallisaw (NEO)

Cameron Gordon, Alva (NWOSU)

Layne Grantham, Westmoore (UCO)

Damarcus Graves, Tulsa Webster (Itasca CC)

Gerald Gray, Bartlesville (Southwestern College)

Earenest Grayson III, Jenks (McNeese Street)

Jaidan Grayson, Beggs (NEO)

Thomas Grayson, Tulsa Washington (Kansas Street)

Kaavn Green, Crescent (NEO)

Zavon Griffin, Cache (SNU)

Dallin Hacker, Tonkawa (NWOSU)

Ethan Hall, Bixby (Tulsa)

Izaiah Hall, Altus (Sterling College)

Braydon Hampton, Tonkawa (NWOSU)

Noah Hann, Chisholm (NEO)

Brandon Hardesty, Stillwater (UCO)

C.D. Harjo, Okemah (OBU)

Jhadi Harjo, Idabel (Minnesota Morris)

Matthew Harker, Union of Tulsa (NEO)

Keaton Harris, Bartlesville (Evangel)

JJ Harris, Duncan (ECU)

Motavious Harris, Tulsa Memorial (NEO)

Declan Haub, Kingfisher (Emporia St.)

KeJuan Hay, Owasso (Pittsburg Street)

Jamil Hayes-Robinson, Midwest City (ECU)

Brock Hedrick, Seiling (NWOSU)

Devin Hembry, Hilldale (NEO)

Noah Hernandez, Jenks (Pittsburg Street)

Aidan Hicks, Vinita (Marine Merchant) t

Kobe Higgins, Del City (UCO)

Dax Hill, Tulsa Washington (Michigan)

Andrew Horton, Edmond Memorial (SWOSU)

Houston, Millwood (Nebraska)

Ryker Hughes, Morrison (NWOSU)

Sayge Huyssoon, Cache (SNU)

Chris Ibarra, Commerce (NEO)

Tramon Jackson, Midwest City (NWOSU)

Danny Jamieson, Altus (NWOSU)

Jeremiah Jarrett, Muskogee (Langston)

Talon Javersak, Bixby (Evangel)

Jamal Jeffers, Putnam North (SWOSU)

Juwan Johnson, Tulsa Memorial / NEO (Emporia St.)

Kyren Johnson, Bristow (UCO)

Mahcel Johnson, Tulsa Washington (Pittsburg Street)

Zavier Johnson, Lawton (ECU)

Chris Jones, Tulsa Washington (Arkansas Tech)

DJ Jones, Tulsa Washington (OSU)

Jamoni Jones, Tulsa Memorial (NEO)

Lorenzo Jones IV, Mount St. Mary (SWOSU)

John Jordan, Putnam City (SWOSU)

Shaidan Jordan, Beggs (NEO)

Robert Joy, Ardmore (SNU)

Matt Kaiser, Broken Arrow (Pittsburg Street.)

Braxton Kearns, Glenpool (NWOSU)

Trey Keatts, Kingston (NEO)

Chance Kelley, Catoosa (NSU)

Kelly Cade, Choctaw (Western Illinois)

Bo Kemmet, Norman North (U. Merchant Marine)

Trent Kimmel, Southmoore (Missouri Valley College)

Tyler King, Wewoka (OBU)

Trey Kiser, Sulfur (NEO)

Trevon Kleint, Broken Arrow (Fort Scott)

Will Kuehne, Owasso (North Texas)

Jacob Kyle, Bethany (SNU)

Todd Lackey, Checotah (NEO)

Charlie Lane, Mount St. Mary (SNU)

Brady Latham, Jenks (Arkansas)

Campbell Leach, Guthrie (UCO) *

Mike Lee, Choctaw (Concordia, St Paul)

Zac Lee, Kingston (ECU)

Trey Leep, Bridge Creek (SNU) t

Sitani Lemeki, Ardmore (UCO)

Jared Leviston, John Marshall (SWOSU)

Jarod Leviston, John Marshall (SWOSU)

Kyle Lewis, Elmore City-Pernell (OBU)

Kyle Lindsay, Midwest City (SWOSU)

Reed Lindsey, Clinton (OU) *

Keegan Lininger, Valliant (NEO)

Justin Littlebear, Locust Grove (NWOSU)

Tanner Loggains, Central Sallisaw (Pittsburg Street)

Kamron Love, Edmond Santa Fe (Navy)

Juan Macedo, Putnam North (SWOSU)

Isaiah Major, Millwood (UCO)

Marcus Major Jr, Millwood (OU)

Elijah Manuel, Midwest City (NEO)

Zach Marcheselli, Broken Arrow (TCU)

Kole Marlatt, Woodward (SNU)

Hosea Marshall, Tulsa East Central (Fort Scott)

Cole Mashburn, Norman North (Memphis)

SemaJ McBride, Tipton (UCO)

JT McCloud, Tulsa Union (Utah)

Jaden McDaniel, Heritage Hall (Emporia Street)

Caimon McGee, Yukon (Fort Scott)

Chad McGolden, Fairview (NWOSU)

Sam McGough, Duncan (SNU)

Isaiah McGuire, Tulsa Union (Missouri) t

Alec Meinert, Hobart (NEO)

Chase Merkey, Geary (Emporia St.)

Mitchell Meyer, Alva (NWOSU)

Trent Miller, Crossings Christian (SNU)

Matthew Minnix, Jenks (Arkansas Tech)

Matt Monroe, Locust Grove (Missouri Valley College) t

Landis Morris, Jenks (SWOSU)

Zac Moser, Piedmont (SNU)

Terron Moses, Vian (NSU)

Darrias Murdock, Tulsa Union (Tulsa)

Zac Murphy, Muskogee (Graceland)

Jamie Nance, Blanchard (Nebraska)

Dawson Neighbors, Hilldale (OBU)

Kaizer Newell, Broken Arrow (Pittsburg Street)

Nieko Nieves, Santa Fe Edmond (SNU)

Hayden Nunley, Cache (SNU)

Christopher Oliver, Westmoore (ECU)

Owen Olsen, Yukon (Navy)

Marcellus Owens, Guthrie (NEO)

Oyesanya, Norman (ECU) is launched

Scotty Paul, Ringling (OBU)

Brandon Pauley, Cache (SNU)

Cadington Pennington, Sand Springs (NSU) t

Aidan Perrin, John Marshall (SNU)

Kaleb Peters, Jenks (Western Missouri)

Kiero Petross, Tulsa Washington (Baker)

Cameron's Petties, Ardmore (SEOSU) t

Ethan Phillips, Ardmore (NEO)

Will Phillips, Enid (UCO)

Braden Phipps, Jenks (OBU)

Trevon Pierre, Westmoore (NEO)

Ryan Pollard, Anadarko (SWOSU)

Michael Pope, Santa Fe Edmond (St. Missouri)

Thomas Portell, John Marshall (Missouri Western St)

Gavin Potter, Broken Arrow (Kansas)

RJ Powell, Sayre (SWOSU)

Ryan Price, Blanchard (OBU)

Tristen Quillen, Jenks (Baker)

Ryder Ramirez, Frederick (NWOSU)

Tevin Randle, Norman (NEO)

Noah Rauschenberg, Tulsa Union (Baylor)

Donte Reece, Idabel (UCO)

Braden Reichert, Santa Fe Edmond (NWOSU)

Josh Rentie, Hartshorne (Pittsburg Street)

Marine Kitchen, Ardmore (SNU) t

Tate Robards, Broken Arrow (Morningside College, Iowa)

Mason Roberts, Edmond Memorial (UCO)

Tero Roberts, Ardmore (UCO)

Jaxon Rodriguez, McAlester (Mount Union)

Demeco Roland, Broken Arrow (Hutchinson)

Jamal Ronas, Guthrie (UCO)

Billy Ross Jr., Heritage Hall (Emporia Street)

Lane Ross, Plainview (SEOSU)

Timothy Roth, Kellyville (NEO)

Kaleb Scott, Broken Arrow (Fort Scott)

Kerry Shaw, Westmoore (ECU)

Jack Shepherd, Buffalo (NWOSU)

Simeon Shepherd, Tonkawa (NWOSU)

Brian Shomali, Southmoore (NEO)

Tyler Sivard, Idabel (NSU)

Jacob Slavick, Choctaw (Missouri S&T)

JP Smiley, Waynoka (NWOSU)

Artie Smith, Stillwater (Langston)

Cole Smith, Choctaw (ECU)

Dalen Smith, Merritt (SNU)

Keith Smith, Tulsa East Central (UCO)

Sam Smith, Stillwater (UCO)

Paydon Spencer, Choctaw (SNU)

Carson Statham, Mount St. Mary (NEO)

Aaron Stokes, Broken Arrow (Pittsburg Street)

LaRon Stokes Jr., Tulsa NOAH / NEO (OU)

Ricky Stromberg, Tulsa Union (Arkansas)

Trevor Stuever, Washington (OBU)

Charlie Suenram, Edmond Memorial (Emporia Street)

Isaiah Sumlin, Choctaw (NWOSU)

Jared Sutter, Beggs (SWOSU)

Taylor Disruption, Carl Albert (Texas Tech) t

Jared Taylor, Oologah (NSU)

Will Taylor, North Putnam (Missouri St)

Beau Teel, Sperry (NSU)

Riley Teutsch, Catoosa (Pittsburg Street)

Preston Thomazin, Shattuck (NEO)

Gunnar Thompson, Poteau (Emporia St.)

Trae Thompson, Tulsa Union (NEO)

Elijah Tomlin, Union of Tulsa (OBU)

Raul Torres, Capitol Hill (NWOSU)

Saul Torres, Capitol Hill (NWOSU)

Landon Tubbs, Durant (SEOSU)

Vanderpool Braden, Oologah (NSU)

Bodhi Vann, Vian (Bethany College) t

David Vargas, Guthrie (SWOSU)

Dominik Venegas, Mustang (Emporia St.)

Wallace Elijah, Yukon (NSU)

CJ Ward, Guthrie (Langston)

Justin Wardlaw, Mustang (Missouri St.)

Jaden Warren, Midwest City (NWOSU)

Kobe Washington, Midwest City (NEO)

Winston Watkins, Stillwater (SWOSU)

Dreyson Watters, Jenks (OSU) *

Cameron Watts, Tulsa Union (NEO)

Tyler Wayland, Bristow (Pittsburg Street)

Jordan Webb, Putnam City (NEO)

Dylan Weiher, Jones (ECU)

LaQuan Wells, Idabel (ECU)

Javon West, Del City (ECU)

Noah West, Bixby (Army)

Haden White, Mustang (Fort Hays Street) t

Kincade White, Edmond Santa Fe (Hastings)

Greg Whittenberg, Del City (UCO)

Isaiah Willhoite, Noble (NEO)

Garrett Williams, Victory Christian (Benedictine)

Braedy Wilson, Mustang (OSU) *

Daxton Wilson, Broken Arrow (Evangel)

Zion Wood, Antlers (OBU)

Anthony Wright, Midwest City (ECU)

Hazer Xanders, Stillwater (Western Illinois)

DeAndre Young, Bartlesville (Langston)

Christopher Youngblood, Midwest City (NWOSU)

Boys golf

Ethan Dawson, McGuinness (Birmingham-Southern)

Mason Hadley, Bethany (Wesleyan Oklahoma)

Judge Hartman, Turner (SEOSU)

Zane Heusel, Edmond Memorial (Christian Abilene)

Ronson Lee, Bixby (NWOSU)

Christian McAllister, Putnam City (UCO)

William McDonald, Heritage Hall (Arkansas)

Matthew O 'Steen, Kingston (SEOSU)

Said Powers, Oklahoma Christian School (Oklahoma Christian) t

Evan Stafford, Wewoka (Christian Southwestern)

Golf girls

Emily Anglin, Bixby (Christian in Central America)

Blayne Barker, Durant (OCU)

Brooklyn Bostick, Duncan (Troy)

Kirsten Matlock, Muldrow (Missouri Southern)

Karson Merrell, Edmond Santa Fe (Christian Southwestern)

Adeline Norton, Plainview (OCU)

Loren Ogburn, Edmond Memorial (SNU)

Bailey Powell, Deer Creek (Christian Southwestern)

Emma Shelley, Bartlesville (UCO)

Hannah Torres, Piedmont (Missouri Southern)

Jaelynn Unger, Noble (Rogers Street)

Alyssa Wilson, Yukon (Oklahoma Christian)

Olivia Ziebro, Moore (Wesleyan Oklahoma)

Gymnastics

Beth Lazarus, Mustang (Texas Woman's)

Lacrosse

Tulsa Washington (Baldwin Wallace)

Gayle Mason, Edmond Memorial (University of Southwestern, Texas)

Alivia Grahlen, Owasso (OBU)

Jonah Heaton, Edmond North (Maryville)

Jack Nelson, Owasso (St. Mary, Kansas)

Jake Williams, Edmond Memorial (Marquette)

Rowing

Averie Brenner, Edmond Memorial (Ohio Street)

Jacob Calhoon, West Putnam (OCU)

Allie Feeley, Edmond Santa Fe (Mercyhurst)

Sofia Ferguson, Deer Creek (Navy)

Colby Magill, Edmond North (Navy)

Catherine O 'Keefe, Santa Fe Edmond (Clemson)

Riane Soash, Norman (Old Dominion)

Ben Wilson, Bixby (OCU)

Lexi Wilson, Harding Prep (Central Florida)

Boys football

Kobe Ayers, Broken Arrow (USAO)

Cameron Beller, Broken Arrow (Rogers Street)

Jameson Biles, Norman North (NSU)

Tyler Britt, Westmoore (Hesston)

Tyler Broughton, Broken Arrow (Rogers Street)

Manuel Camarena, Tulsa Webster (Rogers Street)

Ethan Castillo, Kiefer (SNU)

Elias Diaz, Mustang (OBU)

Alex Garcia, Broken Arrow (Tulsa)

Josh Haney, Regent Prep (ORU)

Sebastian Hernandez, Broken Arrow (Rogers Street)

Nate Holladay, Norman (North Carolina)

Ryan Huerta, Southmoore (NEO)

Keaton Johnson, Edmond North (Baptist East Texas)

Nalan Kenter, Clinton (OBU)

Grant King, Tulsa Washington (Rogers Street)

Eventz Malaska, Bethany (NOC-Tonkawa)

Eddy Mbosowo, Edmond North (ORU)

Thomas Mcelya, Carl Albert (OCU)

Matthew McLaws, Deer Creek (SMU)

Eddie Montes, Woodward (NOC-Tonkawa)

Kyle Owen, Putnam North (Western Illinois)

TJ Rolfs, Edmond North (Oklahoma Christian)

Alex Strain, Yukon (USAO)

Eli Swaim, Bixby (Oklahoma Christian)

Grayson Sykes, Edmond Memorial (OBU)

Dalton Tunstall, Mustang (Western Illinois)

Jacob Vaughn, Westmoore (Southwestern College, Kan.)

Aidan White, Deer Creek (USAO)

Soccer girls

Abbey Elle, North North (ORU) t

Sydney Ameson, Santa Fe Edmond (USAO)

Cynthia Armas, Owasso (Seminole Street)

Aubrey Armstrong, Jenks (OCU)

Zoe Athens, Tulsa Washington (NOC-Tonkawa)

Maci Attalla, Piedmont (SNU)

Allison Austin, Norman North (ORU)

Hope Berry, Mustang (SNU)

Shelby Blair, Wagoner (Coffeyville)

Isabel Brazil, Deer Creek (Oklahoma Christian)

Claxton Rylan, Westmoore (Evangel)

Eden Coffman, Broken Arrow (NSU) t

Aspen, Piedmont (Rogers Street)

Kinsey Cortez, Destiny Christian (SNU)

Lauren Cousins, Tulsa Washington (Rockhurst)

Taylor Dashney, Santa Fe Edmond (Bethel)

Sydney Davenport, Southmoore (SNU)

Katelynn Fair, Yukon (NSU) t

Bayleigh Fink, Westmoore (Central American Christian)

Brooklyn Fink, Westmoore (Central American Christian) t

Ellise Foreman, Mustang (ORU)

Katie Fowler, Norman North (OBU)

Jordan Freidenbloom, Deer Creek (Oklahoma Christian)

Rebekah George, Choctaw (Memphis)

Ashton Gordon, Tulsa Washington (Arkansas)

Erin Greenslade, Westmoore (SNU)

Megan Haines, Jenks (OSU)

Carson Hazel, Tulsa Memorial (Oklahoma Christian)

Myka Heimbach, Yukon (NSU)

Inez Henson, Deer Creek (Murray Street)

Ariana Hernandez, Carl Albert (OBU)

Lauren Hill, Edmond North (Colorado St.-Pueblo)

Eden Holetzky, Moore (SNU)

Avery Holland, Moore (Rose St)

Mia Kitterman, Jenks (ORU)

Madison Koepke, Southmoore (SWOSU)

Bailey Ledbetter, Jenks (UCO)

Faith Lewis, Owasso (Benedictine)

Jaylehn Maples, Bixby (NSU)

Daniela Marrufo, Tulsa Memorial (Seminole Street)

Andrea Martinez, Edmond Memorial (SNU)

Kelli McElroy, Westmoore (Central American Christian)

Monika McGee, Moore (UCO)

Analya Miller, Southmoore (Pittsburg Street)

Jenna Miller, North North (John Brown)

Brooke Moore, Moore (UCO)

Linda Nigg, Deer Creek (SNU)

Mary Olmos, Tulsa Union (Oklahoma Christian)

Samantha Ramos, Mustang (SNU)

Maranda Ritter, Coweta (NSU)

Lauren Ruminer, Durant (Texas A & M-Commercial)

Alexus Ryan, Broken Arrow (USAO)

Hon. Sagebiel, Norman (Redlands)

Kinsey Sanders, Deer Creek (Christian in Central America)

Navaeh Sheriff, Westmoore (OCU)

Katie Smith, Broken Arrow (Texas A&M)

Payton Smith, Broken Arrow (NEO)

Bailele Spindle, Bethany (SNU)

Hannah Stettler, Owasso (NSU)

Kaymon Thomas, Harrah (Seminole Street)

Ellie Toal, Bridge Creek (USAO)

Scotlyn Waldrip, Westmoore (SNU)

Sakura Wilson, Edmond North (ORU)

Cici Yang, Tulsa East Central (NOC-Tonkawa)

Softball

Mikaylee Allen, Moore (Christian in Central America)

Allee Ashbaugh, Mustang (Rose Street)

Macee Barnes, Grove (OSU)

Bailey Ann Beard, Rush Springs (SEOSU) t

Madelyn Blair, Sand Springs (USAO)

Mekayla Blount, Lawton (Rose Street)

Rylie Boone, Owasso (OU)

Jillian House, Woodward (Oklahoma Christian)

Jordan Bowman, Santa Fe Edmond (East New Mexico)

Bayley Bradley, Caddo (Christian Southwestern)

Morgan Britt, Dewar (Connors Street)

Lainee Brown, Choctaw (Wichita Street)

Jordan Bullock, Moore (Christian Southwestern)

Jules Callaham, Broken Bow (OSU)

Kaylen Carroll, Altus (WOSC)

Abigail Childers, Little Mass (Rose Street)

Cameron Clemons, Sand Springs (NSU) t

Phynix Coleman, Muskogee (Coffeyville)

Shelbey Cornealson, Tuttle (OCU)

Julia Cottrill, Stillwater (Florida)

Amy Crabaugh, North Edmond (OCU)

Navaeh Daniel, Westmoore (Christian Southwestern)

Dailee Danielson, Leedey (Lamar CC)

Amanda Davis, Yukon (Christian Southwestern)

Dean Karrah, Guthrie (Oklahoma Christian)

Aubree DePron, Bridge Creek (Southern Illinois)

Mackenzie Donihoo, Mustang (OU)

Magen Eckhardt, Vian (Coffeyville)

Emma Fields, Grove (Fort Scott)

Halle Fischer, Tuttle (WOSC)

McKayla Franks, Westmoore (Seminole Street)

Kady Fryrear, Tuttle (SEOSU)

Terra Funk, Newcastle (East)

Brookelyn Gilmore, Muskogee (Christian in Central America)

Anjelica Gonzalez, Lawton (Texas-Arlington)

Sydney Griggs, Dale (Rose Street)

Kyara Grimes, Norman (Langston)

Tristyn Hamilton, Durant (Oklahoma Christian)

Kaycee Haning, Vian (Connors Street)

Hayden Harjo, Seminole (Oklahoma Christian)

Jordan Hausher, Owasso (Washburn)

Krystal Henderson, Choctaw (Seward County)

Tara Hibbler, Piedmont (SWOSU)

MmanK Hillla, Pryor (Rogers Street)

Kirstyn Hines, Woodward (SWOSU)

Emily Hott, Deer Creek (Baylor)

Mylie Hughes, Vian (Crowder College)

Makayla Hunt, El Reno (OBU)

Reily Hunt, Jones (NSU)

Kiley Hyslope, Broken Arrow (Pittsburg Street)

Chloe Jameson, Broken Arrow (NOC-Tonkawa)

Grace Jarvis, Broken Arrow (Tulsa)

Kendall Jean, Stillwater (Harvard)

Bree Johnson, Yukon (Rose Street)

Kaitlyn Jones, Edmond North (UCO)

Natalie Jones, Santa Fe Edmond (SNU)

Jaycee Kievit, Southmoore (USAO)

Kinsey Koeltzow, Tuttle (OU) *

Makenzie Lasker, Harrah (Murray Street)

Janessa Larman, Choctaw (Cameron)

Sara Lock, Dale (Seward County)

Elizabeth Luttrell, Sand Springs (Cowley)

Devyn Lutz, Moore (NSU)

Delanie Manning, Dale (Seminole Street)

Alex Martin, Norman North (Kansas City Kansas CC)

Brooke Mason, Broken Arrow (Cowley)

Macy McAdoo, Tuttle (OU)

Stewart McCuan, Kingston (Paris Paris)

Molly McDermott, Piedmont (Murray Street)

Tori McNabb, Piedmont (NOC-Enid)

Mallory McCoy, Mustang (OCU)

Haley Morgan, Durant (Tulsa)

Grace Morris, Tuttle (USAO)

Macy Naylor, OKC Broncos (Rose Street)

Madison neighbors, Kellyville (OSU)

Emma Nightengale, Ardmore (SNU)

Mikayla Oaks, Tuttle (Cameron)

Gracie Ore, Stillwater (SEOSU)

Kianna Pelegrino, Grove (Pittsburg Street)

Karli Petty, Southmoore (OSU)

Raylee Pogue, Washington (OU)

Lindsey Portell, Broken Arrow (Washburn)

Rylie Premo, Dale (Seminole Street)

Kimi Presnell, Sand Springs (Rogers Street)

Amber Purdin, Muskogee (Coffeyville)

Kamryn Rackley, Tuttle (WOSC)

Molly Rainey, Byng (Central Florida)

Olivia Rains, Pryor (OU)

Jaden Redus, Grove (Butler CC)

Makenzie Richards, Mustang (NOC-Enid)

Kali Roberts, Mustang (Grayson College)

Olivia Roberts, Mustang (Christian in Central America)

Rodman Rodman, Jenks (NSU)

Rosenquist Jaeden, Berryhill (NSU)

Brady Rowland, Colbert (Memphis)

Emily Sampson, Tahlequah (Central Arkansas)

Lacey Savage, Dale (Rose Street)

Morgan Schmidt, Moore (Labette CC)

Sloan Shotton, Norman (Fort Lewis College)

Riley Shoulders, Owasso (Coffeyville) t

Kennedee Smith, Jones (Rose Street)

Katelyn Stolz, Kingfisher (SNU)

Payton Stroud, Wagoner (Rogers Street)

Adrianna Swann, Norman North (ECU)

Jacie Taber, Sand Springs (Missouri St) t

Taylor Taylor, Bixby (Missouri St.)

Mariah Thibodeaux, Del City (Christian Southwestern)

Skyler Thompson, Dale (East)

Lauren Watkins, Jenks (Roosevelt)

Kyara Williams, Midwest City (Cowley)

Rilee Yells, Yukon (Christian Southwestern)

Swimming

McKinzie Horsley, Owasso (St. Mary, Kansas)

Annie Kramer, Broken Arrow (Commemorative Word)

Hanna Newby, McGuinness (Auburn)

Tennis boys

Derian Mastin, Broken Arrow (Kansas Wesleyan)

Girls tennis

Melody Holcomb, Bixby (OBU)

Jenna Noel, Westmoore (Green Bay)

Andie Williams, Jenks (Quinnipiac)

Volleyball

Anastassiya Barakhoyeva, Edmond Santa Fe (Fresno Pacific)

Alyssa Bert, Westmoore (Colorado St.)

Julia Brinton, Jenks (OBU)

Alana Browder, Jenks (NEO)

Camille Cole, Tulsa Washington (St. Mary, Kansas)

Sabria Cooper, Westmoore (Memphis)

Olivia Curtis, Christian Heritage (OU)

Abby Davis, Norman North (Christian Southwestern)

Annie Entz, Edmond Memorial (Rhodes College)

County Mayo t

Anaya Govindji, Southmoore (Lees-McRae)

Chloe Hartman, Yukon (Randall)

Lexi Hiles, Southmoore (USAO)

Josie Hoffman, Bixby (nOzarks College)

Hannah Hubbard, Bethany (Randall)

Ashley Jekel, Mount St. Mary (SWOSU)

Makaila Keith, Lincoln Christian (Butler CC)

Kloos Jazzmin, Stillwater (NEO)

Bethany LaTurno, Holland Hall (Fort Scott)

Kayla Little, Bixby (SNU)

Madeline Lynch, Stillwater (SNU)

Nalani McCrary, Edmond Santa Fe (UCO)

Merin McDaniel, Mustang (NWOSU)

Rylen Moore, Santa Fe Edmond (OBU)

Maciee Morgan, Deer Creek (SWOSU)

Audrey Riley, Stillwater (Hillsdale College, Mich.)

Kaeli Robinson, Edmond Santa Fe (UCO)

Megan Serowski, Southmoore (Lees-McRae)

Ally Stoner, Jenks (Harding)

Aria Watson, Midwest City (Seminole Street)

Boys getting turned

Talon Borror, Coweta (OU)

Zane Coleman, Choctaw (Arizona Street)

Cade Evans, Westmoore (UCO)

Blake Gonzalez, Broken Arrow (Ouachita Baptist)

Josh Heindselman, Piedmont (OU)

Colt Newton, Choctaw (OSU)

Tony Opichka, Choctaw (Benedictine)

Pennington Haven, Grove (Presbyterian College) t

Cameron Picklo, Mustang (Cornell)

Bobby Robinson, Deer Creek (OCU)

Peter Rolle, Edmond Memorial (UCO)

Simon River, Vian (Army)

Reece Witcraft, Broken Arrow (OSU)

Lost girls

Ainslie Lane, Bixby (Presbyterian)

* -Add on

^ -It will play baseball

# -We will play football

Know a player who signed a letter of intent but is not on this list? Send an email to the name of athlete, sport, high school and college to Jacob Unruh at junruh@oklahoman.com.

Jacob Unruh

Jacob Unruh is a graduate of Northeast State University. He was born in Cherokee and was raised near Vera where he attended Caney Valley Conservatory. During his period of work at ASD, Unruh wrote to … t

Leigh More>

.

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.